Autor Wątek: eFootball PES 2023  (Przeczytany 841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lipiec 17, 2022, 06:57:01

Offline kriss12

  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja 18
eFootball PES 2023
« dnia: Lipiec 17, 2022, 06:57:01 »
eFootball PES 2023

Wyczekiwany tryb w eFootball dopiero w 2023. Dodatkowe kluby w formie płatnych DLC

Rozwój eFootball, które swoją premierę miało we wrześniu ubiegłego roku, zdecydowanie nie przebiega tak, jak zapowiadali to twórcy. Kolejne aktualizacje ukazywały się dotychczas z opóźnieniem, ale to jeszcze nic, bo teraz gracze dowiedzieli się, że wyczekiwany przez nich tryb w tym roku na pewno się nie ukaże.

Offline?owy tryb kariery? Nie w tym roku

Mowa tutaj o Master League, czyli offline?owym trybie kariery. Ten obecny był już w czasach, gdy seria nosiła jeszcze nazwę Pro Evolution Soccer i pozwalał na przejęcie kontroli nad wybranym przez nas klubem. Potem dzięki dokonywaniu transferów oraz doskonaleniu naszych umiejętności mogliśmy dążyć do tego, by drużyna zdominowała najpierw rozgrywki krajowe, a później również międzynarodowe. Nie ulega wątpliwości, że taka forma zabawy to coś, co wydaje się miłą odskocznią od często frustrujących zmagań sieciowych. Ale niestety ? w opublikowanym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych Konami ogłosiło, że Master League dodane zostanie do gry dopiero w 2023 roku. Przypomnijmy, że już wcześniej potwierdzono, że każdy, kto będzie chciał skorzystać z tego trybu, będzie musiał za niego zapłacić.
Cross play i płatne dodatkowe kluby

A skoro o płatnościach mowa, to warto wspomnieć, że prawdopodobnie czeka nas większy wydatek. W pierwotnie wydanej wersji eFootball liczba klubów nie powalała, ale miała być ona systematycznie powiększana. I będzie, aczkolwiek i tutaj jest pewien haczyk. Mianowicie owe kluby dostępne będą do końca roku w formie płatnych DLC. Nie jest to oczywiście coś zaskakującego, tym bardziej że twórcy już wcześniej sygnalizowali, iż w obliczu przejścia na model Free To Play tak właśnie będzie wyglądać model monetyzacji produkcji. Niemniej w obliczu wszystkich problemów i opóźnień konieczność dopłacania za dodatkową zawartość w połączeniu z innymi kwestiami wywołała spore niezadowolenie społeczności.

Zdecydowanie wcześniej, bo już latem bieżącego roku, w grze pojawi się tryb Lobby Match. W jego gramach gracze tworzyć będą online?owe pokoje, by następnie rozgrywać mecze z wykorzystaniem zespołów stworzony w Dream Teamie. Także w tym roku, ale zimą, wirtualna piłka kopana od Konami zyska również funkcję cross play, dzięki której wspólnie rywalizować będą mogli posiadacze konsol oraz komputerów osobistych. Pytanie tylko, czy w obliczu stanu produkcji oraz tempa jej rozwoju liczba chętnych do wspólnej gry będzie zadowalająca?